Odprašeno | Sovica Oka (1972)

Sovica Oka, predstava iz leta 1972, je prva izmed historičnih predstav, ki jih predstavljamo v sklopu začasnih razstav, imenovanih Odprašeno.

Razstava bo na ogled v preddverju Velikega odra Lutkovnega gledališča Ljubljana od 24. maja do 20. junija, uro pred predstavo in po dogovoru. Za ogled nam pišite na muzej@lgl.si.

Sovico Oko štejemo med najpomembnejše historične predstave Lutkovnega gledališča Ljubljana. Po besedilu Svetlane Makarovič je bila v režiji Matjaža Lobode prvič uprizorjena leta 1972 in je pomenila dobrodošlo osvežitev v repertoarju, ki je dotlej povečini obsegal tuja dela. Slikovito in razgibano likovno podobo predstave s čistimi formami, le najnujnejšimi scenskimi elementi in živahnimi barvami je ustvaril Jaka Judnič, režiser, scenarist in slikar. V barvitem spletu dogodkov in s stripovskim vdorom v likovnost je Sovica Oka postala ena najbolj prikupnih slovenskih marionetnih lutkovnih uprizoritev.

Več > Razstavni list

f: arhiv Lutkovnega gledališča Ljubljana in Lutkovnega muzeja

Dogodek Odprašeno | Sovica Oka (1972)
Datum 20. junij—20. junij 2018