VIDEO: Ohranjamo lutke | Kopije Žogice Marogice (1951)

30. december 2021

Kratek film o tem, kako nastajajo in nastanejo kopije originalnih lutk Žogice Marogice. TU ali TU.

Koncept: Tjaša Juhart, Zala Kalan; kamera: Gregor Gobec; montaža: Gregor Gobec, Tjaša Juhart, Zala Kalan; produkcija: Lutkovno gledališče Ljubljana - Lutkovni muzej, Ljubljana, 2021

Za nepozabno podobo Žogice je 70 let nazaj, leta 1951, poskrbela kiparka Ajša Pengov, za prepričljive kopije, ki danes nastopajo na odru Lutkovnega gledališča Ljubljana, pa mojstri v Lutkovnem gledališču Ljubljana. Originale skrbno hranimo v muzejskem depoju, kopije nastopajo na odru Lutkovnega gledališča Ljubljana, eno od kopij pa lahko vidite, potežkate, animirate in si jo ogledate čisto od blizu tudi na razstavi Lutkovnega muzeja na Ljubljanskem gradu.