Let’s meet in Ljubljana / Puppet Museums & Friends

Muzejski oddelek Lutkovnega gledališča Ljubljana je od 29. februarja do 2. marca 2016 gostil predstavnike evropskih lutkovnih muzejev in druge profesionalce, ki se v Evropi ukvarjajo ali zanimajo za lutkovno dediščino. V Lutkovnem muzeju smo opazili, da v Evropi dogodkov, ki bi povezovali lutkovne muzeje ni veliko, zato smo na lastno pobudo priredili srečanje Let’s meet in Ljubljana / Puppet Museums & Friends.

Večdnevnega srečanja so se udeležili strokovnjaki iz Italije, Španije, Estonije, Nizozemske, Češke, Madžarske, Portugalske in Hrvaške.

Med gosti srečanja je bila mgr. Nina Malíková, predstavnica češke UNIME, revije Loutkář magazine, svetovalka na praškem gledališkem inštitutu ter med drugim tudi hči Jana Malíka, ki je leta 1936 napisal lutkovno predstavo o Žogico Marogico.

Več o srečanju > MMC RTV Kultura