Kulturni bazar 2018 > Martin Krpan in 70 let Lutkovnega gledališča Ljubljana

Na delavnici nas bo Martin Krpan popeljal na dolgo popotovanje ne le od svojega domačega praga do dunajskega dvora, a tudi skozi 70 let delovanja Lutkovnega gledališča Ljubljana. Veste, zakaj je prav Martin Krpan tisti slovenski junak, ki Ljubljančane vsako uro prijazno in s pesmijo pozdravi s stolpa Lutkovnega gledališča? Ker je z nami že vse od začetkov gledališča leta 1948, bil je z nami, ko smo se preselili v današnjo zgradbo  leta 1984 in z nami bo zopet letos jeseni, ko bomo praznovali 70 let delovanja Lutkovnega gledališča Ljubljana.

Na delavnici bodo otroci spoznali razvoj različnih lutkovnih tehnik, v katerih je bil uprizorjen Martin Krpan in ki so se z leti delovanja gledališča spreminjale, preizkusili se bodo v vlogi dokumentalista in podrobno popisali najstarejšo marioneto Martina Krpana ter si eno od lutk iz najstarejše predstave (1950) podrobno ogledali tudi v konservatorsko-restavratorski delavnici.

Kje: Cankarjev dom

Kdaj: 05. aprila, 12:45-13:40

Dogodek Kulturni bazar 2018 > Martin Krpan in 70 let Lutkovnega gledališča Ljubljana
Datum 5. april—5. april 2018