Druščina mladih muzealcev: Kako ohranjamo lutke?

Življenje na odru ni lahko. Toliko radovednih pogledov. Toliko predstav. Tudi lutke se z leti utrudijo. Postarajo se, obrabijo in poškodujejo ... Ali veste, kako jih ohranjamo? Kakšno je delo konservatorja-restavratorja? Obiščite ga v njegovi delavnici, odkrijte, kako poteka muzejsko raziskovalno delo ter kaj se zgodi z lutkami, ko se postarajo in zaključijo svojo gledališko zgodbo.

Na vzorčnih primerih lutk se bomo vživeli v delo restavratorja, se lutke naučili dokumentirati, očistiti, retuširati in popraviti starostne razpoke. Osvežene lutke bodo otroci lahko odnesli domov.

Doživljajska delavnica je del sklopa muzejskih delavnic Druščina mladih muzealcev, ki jih pripravlja Lutkovni muzej v Lutkovnem gledališču Ljubljana. Z njimi najmlajše obiskovalce spodbujamo k ohranjanju lutkovne dediščine.

Kje: Goriški muzej - Grad Kromberk
Kdaj: 10. maja, 17:00
Število udeležencev: 15
Starost: 4+
Dogodek Druščina mladih muzealcev: Kako ohranjamo lutke?
Datum 10. maj 2016
Vrsta dogodka Brezplačni dogodki Delavnice Družinski dogodki